אתר מורפיקסקול נועד לעזור לתלמידים לשפר את רמת האנגלית שלהם באופן אינטראקטיבי, מעניין, מהנה ומותאם אישית. האתר מאפשר לתלמידים לחפש תרגומים של מילים (מאנגלית לעברית ולהפך), לשמור מילים באזור האישי שלהם ולשחק במשחקים מגוונים הנוגעים להיבטים שונים של השפה האנגלית (אוצר מילים, דקדוק, טעויות נפוצות, איות וכדומה).

המילון
תוצאות החיפוש באתר כוללות את תרגום המילה המבוקשת, אפשרות להשמיע אותה כדי ללמוד את הגייתה הנכונה, דוגמאות שימוש, ביטויים וצירופים קשורים ולעיתים גם הערות שימוש. האתר אף מאפשר חיפוש קולי באנגלית או בעברית, שיכול לסייע לתלמידים המתקשים באיות או שאינם בטוחים כיצד לאיית את המילה שהם מחפשים.

האזור האישי
באזור האישי אפשר לראות את 30 המילים האחרונות שהתלמיד חיפש באתר, את המילים שהוא שמר באמצעות סימן הפלוס ואת המילים שטעה בהן במשחקים השונים. אפשר לראות את המילים כרשימה, ככרטיסיות או כמשחק רב-ברירה. האזור האישי מאפשר לכל תלמיד לתרגל מילים ברמה המתאימה לו ולפי צרכיו. מומלץ לעודד את התלמידים לתרגל שוב מילים שטעו בהן או שלא הכירו בעבר ולהשתמש בסימן הפלוס לשמירת מילים, כדי שיזכרו אותן טוב יותר בהמשך. סימן הפלוס מאפשר לשמור מילים לרשימת "מילים מועדפות" או ליצור רשימות מילים חדשות מותאמות אישית.

לומדים אנגלית עם מורפיקסקול
באתר קיימות שלוש קטגוריות של משחקים: משחקי אוצר מילים, משחקי דקדוק ומשחקי זיהוי תמונות. בכל משחק אפשר לבחור רמת קושי מתוך חמש רמות אפשריות, כך שכל תלמיד יכול להתקדם בקצב שלו, לחזור לרמה קודמת או להתקדם לרמה הבאה כרצונו. אפשר גם להנחות את התלמידים להתמקד ברמה מסוימת לפי צורכי השיעור. שלוש הרמות הראשונות, בסיסית, בינונית וטובה, מתאימות לבית ספר יסודי, לחטיבת ביניים ולתיכון בהתאמה.

לימוד ותרגול אוצר מילים
משחק אוצר המילים מציג קבוצות של חמש מילים בכל פעם. כל קבוצה מורכבת משלושה משחקונים: משחק רב-ברירה, משחק התאמות ומשחק איות. החזרה על המילים מאפשרת לתלמידים לתרגל כל מילה שלוש פעמים בשלוש דרכים שונות, ומגדילה את הסיכוי שהם יזכרו אותה בסוף המשחק. מילים שהתלמיד טעה בהן יעברו לרשימת "מילים שטעיתי בהן" באזור האישי לתרגול נוסף. המילים יופיעו במשחק בסדר אלפביתי, המאפשר לעקוב בצורה נוחה אחר רשימת המילים המלאה. אמנם משחק אוצר המילים מכיל רשימות מילים קבועות מראש המסודרות לפי רמה (בהתאם לדרישות אוצר המילים של משרד החינוך), אך המורים יכולים גם לבחור מילים המופיעות בשיעורים הרגילים שלהם ולבקש מהתלמידים לשמור את המילים האלה ברשימות האישיות שלהם. כך התלמידים יכולים לתרגל את אוצר המילים המתאים לנושאים הנלמדים בכיתה.

לימוד ותרגול דקדוק
משחקי הדקדוק בכל רמה מחולקים לפי נושאים. בכל נושא יש כמה משחקים וכל משחק מכיל עשר שאלות באותו נושא דקדוקי. השאלות הן שאלות רב-ברירה או שאלות איות, ובתחילת כל משחק מופיעה ההוראה הייחודית לאותו משחק.

לימוד ותרגול תמונות
במשחק התמונות על התלמידים לאיית את המילה המופיעה בתמונה בעזרת מחסן אותיות באנגלית. התמונות מסודרות לפי הרמות השונות ומחולקות לפי נושאים (צבעים, בעלי חיים, ענפי ספורט וכדומה).

התקדמות התלמידים
מורים המתחברים לאתר באמצעות הזדהות משרד החינוך יוכלו לראות את התקדמות תלמידיהם בחידונים השונים. לחיצה על שם המורה (למעלה משמאל) תפתח תפריט שבו אפשר לבחור את 'התקדמות תלמידים'. באזור זה מורים יכולים לראות את התפלגות הציונים הכיתתית וכן את הציון של כל תלמיד בכיתה. שימו לב כי רק תלמידים שנכנסו לחידון וסיימו אותו יופיעו ברשימת התלמידים תחת אותו החידון.

מטבעות ורמזים
תשובות נכונות במשחק אוצר המילים מזכות את התלמידים במטבעות, הנצברים לכל תלמיד לפי התקדמותו, כמות התשובות הנכונות שצבר והזמן שנדרש לו כדי לסיים את המשחק. אנו מאמינים שעידוד הוא גורם מהותי בפיתוח המוטיבציה ללמוד. מניסיוננו איסוף מטבעות מגביר את המחויבות של התלמידים למשחקים, ומחויבות זו עוזרת להם להבין ולזכור טוב יותר. המטבעות משמשים לקניית רמזים במשחק אוצר המילים ובמשחק התמונות. הרמזים משתנים ממשחק למשחק, וכוללים בין היתר צמצום מסיחים, חשיפה של אחת האותיות, חשיפת המילה העברית, דילוג על שאלה, השמעת המילה ועוד.

המילה נוספה לרשימת המילים שלך